Küldetésünk

Igyekszünk tenni mindazt, ami egy egyházi közösség föladata, de négy föladatot kiemelten magunkénak érzünk.

Befogadó közösség

Évről évre szép számmal vannak megtérések, fölnőtt keresztelések és elsőáldozások, sokan rendezik egyházilag is a házasságukat. Jóval nagyobb viszont azoknak a száma, akik itt találtak közösséget, lelki otthont, barátokat. Ezért igen fontosak a közösség-építő programjaink.

A családok segítése

Szeretnénk egy kicsit méltók lenni a nevünkhöz. Igyekszünk minden korosztályú családnak fölkínálni, hogy életkora, élethelyzete szerint egy-egy kisebb család-csoporthoz tartozzon. Hála Istennek, családjaink körében gyakorlatilag nincs válás és abortusz. Sok áldozatot vállalva, egymást segítve családjaink nyitottak a több gyermek vállalására.

Az ifjúság

Nem szórakoztató iparral, hanem igényes foglalkozásokkal szólítjuk meg a fiatalokat. Ebben benne van a karitatív szolgálat, a nagycsaládoknál végzett segítés, a templomépítés és komoly beszélgetések az életről. Persze sokat túrázunk, sportolunk is, filmklubot működtetünk, szeretjük a népi kultúrát.

Határon túli magyarok

Minden évben több csoportot látunk vendégül és főként fiatalokkal igyekszünk nyaranta a határon túli testvéreinknél táborozni. Különösen fontos számunkra Kárpátalja segítése, az utóbbi időben pedig a vajdasági kapcsolatok.