A hét ünnepei szentjei 

Hétfő: Szent Iréneusz, püspök és vértanú
Kedd: Szent Péter és Szent Pál, apostolok
Péntek:  Szűz Mária látogatása Erzsébetnél (Sarlós Boldogasszony)
Szombat: Szent Tamás, apostol

Szeretettel köszöntjük azokat, akiknek a héten lesz névnapja, születésnapja vagy házassági évfordulója. A jó Isten áldása legyen életeteken!

 

  1. Jövő héten a reggeli szentmisék ismét 07:00-kor kezdődnek, szerdán és csütörtökön reggel – szabadság miatt – igeliturgiára várunk benneteket.
  2. Örömmel értesítünk benneteket, hogy eddigi szolgálatai elismeréseként, 2021. június 6-i hatállyal Érsek atya a „Szentlélekről nevezett Bátmonostori Apátság címzetes apátja” címet adományozta Dr. Tóth Tamás atyának, plébániánk kisegítő lelkészének
  3. Szintén örömmel értesítünk benneteket hogy, 2021. augusztus 1-i hatállyal, Érsek atya plébániánkra helyezte Ivanics Zoltán atyát, és a plébánia vezetését egyetemlegesen rá és Hatházi Róbert atyára, mint papok közösségére bízta. A plébánia vezetésének adminisztratív, világi és egyházi hatóságok felé való képviseletének teendőit továbbra is Robi atya látja el. Imádkozzunk továbbra is plébániánkért, és Zoltán atyáért az új szolgálatában közöttünk.
  4. Szeretettel várunk benneteket július 4-én vasárnap 15.30-ra a Mária kápolna búcsúi szentmiséjére, melyet Ivanics Zoltán atya mutat be. Ezt követően – járvány korlátozások elmúltával – vasárnaponként 16 órától ismét lesznek szentmisék a Mária kápolnában, továbbá minden hónap 13-án 15 órától keresztutat imádkozunk, melyet szentmise követ.