Bárka közösség

Kik is vagyunk? A Szentcsalád Plébánia egyik házaspáros közössége. Igaz ránk, hogy 23 éve „egy bárkában evezünk”. A kezdetekre visszatekintve az első evezőlapátokat öt család kapta meg Jávorka Lajos plébánostól, és lettünk az ifjú házas csoportja az alakuló, formálódó plébániának. Az évek folyamán hol bővülünk, hol szűkülünk, jelenleg 17 család tartozik a csoportba, és a köztünk kialakult barátságot igazán megbecsüljük! Ez a második családunk, és ebben a családban is lelki testvérekre leltünk, akik együtt kísérjük egymást a szeretet Istene felé. Sok-sok kincsünk van a családjainkban, és a közösen megélt élményekben: a párok, a gyermekeink, az együtt töltött lelkigyakorlatok, az imádságok, éneklések, a pénteki házas hittanok, a beszélgetések, kirándulások, nyári táborok, költözések, és az együtt megélt nehéz pillanatok. Többen elköteleződtünk, vagy közel kerültünk a karizmatikus, fokolár, házas hétvégés és schönstadt mozgalmakhoz. A „Bárka” név is egy schönstadti nyári táborban tanult vidám énekből származik. Házas hittanunk havonta 1-2x, péntekenként, este 20 órától kezdődik. Vállalunk szolgálatokat a szentmiséken, és a liturgikus ünnepeken.

Jó együtt látni a családjainkat, és hálát adni a gyermekeinkért, akiknek szerteágazóak az útjaik, sokan közülük cserkészek, mára már vezetők, és kisebbeket gyerekekért felelősek.

Köszönjük minden atyának, aki segített és segít minket Isten felé és embertársaink felé!

Hálával, a bárkások!

Kapcsolat:

Pappné Borzavári Krisztina (Krisu)

krisu4@gmail.com

Győri Istvánné Rédly Margit (Gitka)

+36209348760

gy.gitka@gmail.com