Magyarországon első ízben 2007-ben rendeztek Budapesten városmissziót, nemzetközi minták alapján, dr. Erdő Péter bíboros-prímás, Esztergom-Budapest érseke kezdeményezésére. A vállalkozás óriási sikert aratott, ami az egyházmegyéket is fellelkesítette, és hasonló, helyi kezdeményezések sorát indította el.

E programsorozatok lényege, hogy a hívő katolikusok – mintegy kilépve hitük gyakorlásának hagyományos helyszíneiről: templomokból, hittantermekből, kápolnákból – a városok terein, nyilvános helyein gyűlnek össze, és hirdetik összetartozásukat. Az evangéliumi misszió jegyében rendezvényeket tartanak, amelyekkel megszólítják az embereket. Programjaik révén megosztják másokkal is örömük okát, azokat a hitükből fakadó szilárd alapokat, amelyre életüket építik.

Továbbiak keol.hu >>>