2015. június 21-én vasárnap, az esti szentmisén örömmel üdvözöltük Menyhárt Sándor atyát újra itt a Szentcsalád Plébánián. Sándor atya az elkészült munkálatokat, és az előtérben elhelyezett fehér márvány domborművet jött megáldani. Az első magyar Szent Családot- Szent Istvánt, Boldog Gizellát, és Szent Imrét- ábrázoló műalkotás elhelyezésének ötlete még 2013-ban merült fel. 2014-ben az Emberi Erőforrások Minisztériuma által kiírt „Egyházak közösségi célú programjainak és beruházásainak támogatása” pályázatnak köszönhetően, mely jelentős anyagi forrást biztosított a megvalósításhoz, el kezdődhetett a kivitelezés. 2015. márciusában pedig helyére került a Kovács Tibor művész úr által készített dombormű. „Magasan van, hogy felnézhessünk rájuk” mondta Sándor atya a megáldáson.

Az év folyamán jelentős munkálatok zajlottak még. A már említett pályázat támogatásával megújult a Kápolna, és a Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzatának támogatásával pedig a Nagyterem.

Fotók a szentmiséről és a dombormű megáldásáról

Fotók: Berényi Jocó