A hét ünnepei, szentjei:

Hétfő: Szent Lőrinc Diakonus és vértanú
Kedd: Szent Klára szűz
Szerda: Chatal Szent Johanna Franciska
Csütörtök: Boldog XI Ince pápa
Péntek: Szent Maximilián Kolbe áldozópap
Szombat: Szűz Mária mennybevitele (Nagyboldogasszony)

Szeretettel köszöntjük azokat, akiknek a héten lesz névnapja, születésnapja vagy házassági évfordulója. A jó Isten áldása legyen életeteken!

  1. Augusztus 9-én, vasárnap (ma!) este 7.30-kezdettel „Nyáresti léleksimogató koncertet” rendeznek a Barátok templomának udvarán, a Barátok Együttes közreműködésével.
  2. A héten az ajtóknál elhelyezett „nyári” rend szerint tartjuk a szentmiséket, igeliturgiákat!
  3. A Piarista Iskola kéri hirdetni: „A Piarista Iskola álláspályázatot hirdet szeptember 1-jei kezdéssel leánykollégiumi nevelőtanári állásra és az iskolai BÜFÉ üzemeltetésére. A jelentkezések végső határideje: augusztus 17., hétfő. A pályázatok elbírálása folyamatos. További információk az iskolai honlapon találhatóak.”
  4. Megjelent egyházmegyénk újságja a Kandalló, amely elvihető az előtérből.
  5. Dóbisz Áron jótékonysági orgona-hangversenyére kerül sor augusztus 22-én 19.00-tól a Nagytemplomban. A belépés díjtalan, adományokat a Piarista Templom orgonnájánk építésére fordtják! (Részletek: facebook/ Évszázadok Muzsikája Kecskemét)