A hét ünnepei, szentjei

Kedd: Szent Fülöp és Szent Jakab apostolok

Szombat: Boldog Gizella

Szeretettel köszöntjük azokat, akiknek a héten lesz névnapja, születésnapja vagy házassági évfordulója. A jó Isten áldása legyen életeteken!

 1. Jövő vasárnap, Urunk mennybemenetele ünnepén, plébániai hittanosaink járulnak először szentáldozáshoz. Imádkozzunk értük!
 2. Május hónapban a szentmisék után „májusi litániát” imádkozunk.
 3. Holnap (május 2. hétfő) a megszokott rend szerint egész napos szentségimádást tartunk a kápolnában.
 4. Szintén hétfőn 9 órától a baba – mama klub várja az érdeklődőket.
 5. Május 7-én szombaton kerül sor a nyugdíjas klub immár hagyományos zarándoklatára. Az úticél ezúttal Budapest. Jelentkezni az irodában lehet 3000 Ft befizetésével. (Még van néhány szabad hely.) Indulás 7.30-kor a Spar parkolójából.
 6. Az Évszázadok Muzsikája Koncertsorozat keretében Kovács Levente orgonaművész, és Banó Éva énekművész koncertje lesz a Nagytemplomban május 7-én, szombaton este 7-kor.
 7. Piarista Iskola kéri hirdetni: „A Piarista Általános Iskola felső tagozata augusztus 1-jei kezdéssel magyar és matematika szakos tanárok jelentkezését várja. A pályázatok elbírálása folyamatos. További információk az iskolai honlapon találhatóak.”
 8. A Magyar Máltai Szeretetszolgálat jótékonysági ebédet szervez „Ebédeljen velünk Kárpátaljáért” címmel május 8-án vasárnap a Nagytemplomi fél 11-es szentmise után a Plébánia közben. Ebédjegyek 1000 Ft-ért vásárolhatók most a mise után az előtérben továbbá Nagytemplom sekrestyéjében, vagy a plébánia irodájában.
 9. Autós kirándulást szervezünk a Kolon tóhoz május 28-án szombaton Részvételi díj 800.- Ft  felnőtteknek, gyermekeknek ingyenes. Jelentkezni az irodában elhelyezett listán lehet, amelyen kérjük megjelölni, hogy felajánlotok, vagy kértek-e helyet autóban.
 10. Május 13-14- én az egyházmegyei hagyományok szerint Pünkösdi Ifjúsági Találkozót tartanak Petőfiszállás – Pálosszentkúton.
 11. Hagyományos Plébániai táborunk ismét Piliscsabán kerül megrendezésre július 6. és 10. között, jelentkezési lap az irodában kérhető, vagy innen letölthető!
 12. 2016. június 4-én szombaton 15 órától a Ferenc pápáról szóló „Buenos Airestől a Vatikánig” című filmet vetítik az Otthon moziban, jegyek kizárólag a piarista templom sekrestyéjében kaphatók.