Az Ars Sarca országos rendezvénysorozat keretében a Novum Kamarazenekar egyházzenei koncertjére kerül sor, 2016. szeptember 24-én 16.30 órakor a Kápolnában.

A kamarazenekar barokk és romantikus vonószenekarra írt egyházzenei műveket szólaltat meg. A művek között rövid zenetörténeti ismertető hangzik el.

A zenekar művészeti vezetője Gyalus Erika, a kecskeméti M. Bodon Pál Zeneiskola tanára.

novum-kamarazenekar-plebi-archiv

A Novum Kamarazenekar főként amatőr hangszeresekből álló vonós együttes, mely legfőbb feladatának tekinti, hogy Bács-Kiskun megye egyházi, iskolai, kulturális és társadalmi eseményein zenei szolgálatot nyújtson. Az együttes az ökumené jegyében jelen van a fontosabb egyházi eseményeken. Az Ars-Sacra Fesztivál keretében barokk és romantikus egyházzenei alkotásokat szólaltat meg a zenekar.