Zarándoklat Lourdes, La Salette

2017. október 22-28

  1. nap Indulás Kecskemétről 22-én este 22-órakor. Folyamatos utazás rövid pihenőkkel, Szlovénián át Olaszországba. Padovában, rövid séta, majd a Szent Antal bazilika egyik kápolnájában szentmisén veszünk részt. Tovább utazás, szállásunk a „virágok riviérájaként” is nevezett Ligur-tengerparton, San Bartolomeo al Mare-ban. Vacsora.

  2. nap tovább utazás Franciaországba. Avignon-i sétánk alkalmával látjuk a pápák egykori palotáját, a városházát, a híres Avignon-i hidat, mely a város jelképe,
    a katedrálist. Szállások elfoglalása Carcassone külvárosában.

  3. nap kora délután Lourdes-ba érkezünk, a Pireneusok lábánál fekvő festői kisvárosba. Elfoglaljuk szállásunkat, ismerkedés a kegyhely szakrális épületeivel Szeplőtelen fogantatás, Rózsafüzér bazilikát, Grotta és Örökimádás kápolna, Szent Bernadett szülőháza. Vacsora, majd a részt veszünk gyertyás körmeneten.

  4. nap Reggeli után keresztúton, szentmisén veszünk részt, szabadprogram. Délután elbúcsúzunk Lourdes-tól, szállásunk Montpellier térségében.

  5. nap Reggeli után az Alpok fenséges panorámáján át vezet az utunk La Salettebe,
    ez Európa legmagasabban fekvő kegyhelye, ahol szintén megjelent a Szűzanya (1800m). Ismerkedünk történetével, szentmisén veszünk részt, folytatjuk utunkat, szállásunk a francia határ közelében, de már Olaszország területén.

  6. nap Reggeli után hazautazás rövid pihenőkkel Olaszországon és Szlovénián át. Érkezés a késő esti/éjszakai órákban Kecskemétre.

Részvételi díj: 410 euró/fő

Az ár tartalmazza a szállást (5 éjszakára, 2 ágyas szállodai szobákban- Olaszországban ***-os szálloda, Franciaországban **-os szálloda) 3 vacsorát, 5 reggelit, utazást, idegenvezetést.

Jelentkezési, információ:

a kecskeméti Szentcsalád Plébánián Takács Gábornál:

gaborpatrik@gmail.com  tel.: 30/417 60 07

Jelentkezési határidő: augusztus 30.

A jelentkezés 200 euró/fő foglaló befizetésével válik véglegessé!