Szentmisék és szertartások egész idején

 • A hívek számára a templomokban továbbra is biztosított a kéz fertőtlenítése!
 • A szenteltvíztartókat továbbra sem használjuk!
 • A miséken minden 7 év feletti hívő köteles szájat és orrot eltakaró maszkot viselni!
 • Az áldoztatók közvetlenül az áldoztatás előtt fertőtlenítsék a kezüket, es áldoztatás közben is hordjanak maszkot.
 • A szivacsokat minden második padsorból eltávolítottuk, annak jeléül, hogy a biztonsági távolság (1,5m) megtartása végett oda senki ne üljön!
 • A szentáldozás továbbra is kézbe történjen! Kérjük a hívő közösséget, hogy szabályosan (bal tenyerüket a jobb kezünkbe helyezve, vállmagasságban előre nyújtva) és az Eukarisztiát megillető tisztelettel járuljon szentáldozáshoz!
 • A szentmiséken továbbra is el kell hagyni a békeköszöntést kézfogással!
 • Kérjük, hogy aki betegnek érzi magátönmaga és mások védelmében érezze lelkiismereti kötelességének, hogy mielőbb orvoshoz forduljon, és ne menjen közösségbe. Idősebb, veszélyeztetett, illetve beteg testvéreink, továbbá azok, akik kötelességüket teljesítik, beteget ápolnak, nagyon idős vagy veszélyeztetett személlyel laknak együtt, hatósági karanténban vannak, jogosan félnek a közösségben való megjelenétől, ezért mentesülnek a szentmisén való személyes részvétel kötelezettsége alól Nyomatékosan kérjük őket, hogy maradjanak otthon.

A vasárnapi szentmisén való részvétel kötelezettségalól további intézkedésig érsek atyánk felmentést ad mindazoknak, akiknek a részvétel bármilyen nehézséget vagy kockázatot okozna. Helyette imádkozzanak otthonukbanilletve kapcsolódjanak be a szentmise közvetítésekbe.

 • Főegyházmegyénkben a plébániákon szervezett közösségi programokat és oktatásokat fel kell függeszteni! (Lehetőleg online közvetítéssel próbáljuk ezeket pótolni.)
 • A hatóságokkal továbbra is működjünk együtt mindenben, és tartsuk be az általuk adott általános irányelveket.
 • Imádkozzunk azért, hogy a járvány megpróbáltatása mielőbb véget érjen, kérjük Istentől, hogy fogadja elhunytainkat az örök boldogságba, betegeinknek adjon gyógyulást, az értük fáradozóknak pedig erőt és örömet a szeretet szolgálatában!
 • A perselyadományokat távozáskor a bejáratnál található perselyek valamelyikébe helyezzük el. Isten fizesse meg az adakozó szándékot!