1. Köszönjük a nagyböjti adománygyűjtésen felajánlott adományaitokat, a BEKECS Egyesület segítségével Beregszászra fogjuk eljuttatni.
  2. Szerdán nyílt alkalomra vár benneteket a Nyolc Boldogság Közösség 18:00-tól a kápolnába.
  3. Csütörtökön 18:00-tól filmklubba várunk benneteket a tanácsterembe.
  4. Nagyböjt péntekjein keresztutat imádkozunk 17:30-tól, a keresztút után szentmise lesz! A nagyböjti péntekeken reggel nem lesz szentmise a kápolnában.
  5. Jövő vasárnap (04.10., virágvasárnap) adománygyűjtő koncertet ad a nagyteremben a Miraculum és az Aurin kórus 16.00-tól. Szeretettel várunk benneteket!
  6. A nagyhét és húsvét szertartásrendje:
  •             Virágvasárnap – (vasárnapi miserend) 10:00 – barkaszentelés, „Jeruzsálemi bevonulás” liturgiája
  •             Nagyhétfő – 18:00 Myrofor, a kenetvivők liturgiája a Nyolc Boldogság Közösséggel a kápolnában
  •             Nagykedd és Nagyszerda 18:00 – liturgiamagyarázat – „A nagyhét szertartásai” –  a kápolnában
  •             Nagycsütörtök 18:00 Az utolsó vacsora miséje, utána virrasztás a kápolnában (Búcsúbeszéd olvasása)
  •             Nagypéntek – 18:00 Urunk szenvedésének ünneplése, majd 20:30 – Keresztút az arborétumban
  •             Nagyszombat 20:00 – Húsvét vigíliája
  •             Húsvétvasárnap – vasárnapi miserend
  •             Húsvéthétfő 10:00 szentmise
  1. Közeledik az adóbevallások beadási határideje, a felajánlható egy százalékról kérjük, hogy a katolikus egyház és plébániánk Szent Erzsébet alapítványa/ vagy más egyházi alapítvány javára rendelkezzetek. A szükséges információkat az interneten megtaláljátok.
  2. Dr. Bábel Balázs érsek atya március 20-i hatállyal a– betegség miatt megüresedésben lévő – ladánybenei plébániát – Méntelek fíliával – valamint a kunbaracsi lelkészséget plébániánkhoz csatolta „plébániai kormányzói” hatáskörrel. Hordozzuk imádságainkban ezt az új szolgálatot.
  3. A mai, országgyűlési választások kapcsán ne feledkezzünk meg arról, hogy lelkiismeretünk szerint szavazni, nem csak állampolgári, hanem keresztény jogunk, és egyben kötelességünk is!