Május 6-án, pénteken 18:00-tól -19:30-ig várunk titeket egy beszélgetésre a plébánián.

Téma: Mit jelent az evangelizáció – és mi közünk hozzá?

Néhány gondolatébresztő kérdés

• Ha valaki megkérdezné tőled, hogyan fogalmaznád meg, mi az Egyház örömhíre?
  • Kell-e minden hívőnek/templomba-járónak evangelizálni? (vagy ez egy speciális hivatás)
  • Meg kell-e térni egy olyan fiatalnak, aki keresztény családban nevelkedett?
  • Szerinted működnek-e ma a hagyományos módszerek? (pl. hitoktatás)
  • Szóval, vagy tettel kell hirdetni az evangéliumot?
  • Emlékszel-e arra a pontra az életedben, amikor azt mondtad: „Ez már az én hitem!” ?
  • El tudnád-e mondani 1,5 percben (max. 100 szóval), hogyan változott meg az életed mióta keresztény vagy?
  • Fel tudnál-e sorolni 10 olyan embert (na jó, ötöt), akivel rendszeresen beszélgetsz, és nem hívő?
  • Egyesek szerint botrány, hogy a „menő” plébániáink tagjai főként „középosztálybeli, fehér” emberek. Szerinted ez nem baj – így alakult, sőt természetes, VAGY valamit félreértünk, amikor Isten országára gondolunk?
  • Szívesen tennél-e tanúságot néha 3 percben keresztény tapasztalatodról a szentmise végén?
  • Miért félünk kilépni a templom falai közül?
  • Kecskemét lakosságának kb. 5%-a gyakorló keresztény. – Ugye, egy kis kovász megkeleszti az egész tésztát? Dolgozik-e ez a kovász Kecskeméten? És a Széchenyi városban?
  • Ha kapnál egy rakás pénzt evangelizációs célra, mire költenéd?