kedd: Assisi Szent Ferenc
szombat: Szűz Mária, Magyarok Nagyasszonya, Magyarország Főpátrónája

RENDSZERES PROGRAMOK A PLÉBÁNIÁN

1. Kedden délelőtt fél kilenctől baba-mama klub.
  2. Kedden 18:15-től gerinctorna az Ifi-klubban.
  3. Szerdán nyugdíjas klub 09:30-tól.
  4. Szerdán 18:00 órától énekelt vesperásra hívja az érdeklődőket a Nyolc Boldogság Közösség a kápolnába.
  5. Csütörtökön 18:00 órakor Filmklub lesz a Tanácsteremben.
  6. Októberben a hétköznapi szentmisék után rózsafűzért imádkozunk.

ALKALMI PROGRAMOK

1. Október 8-án, vagyis jövő szombaton ÉLŐ RÓZSAFÜZÉR lesz a városban. Indulás a Mária kápolnától reggel 08:00 órakor.
  2. Október 15-én, két hét múlva szombaton „RÓZSAESŐ” imaestet szervez a Nyolc Boldogság Közösség. Részletek a plakáton.
  3.  Október 22-én, szombaton családi nap lesz a plébánián. Téma: egyéni, családi, közösségi erőforrásaink. Előadók: Gyüre Tamás és Gyüre Fekete Regina. Várjuk a családokat!

FELHÍVÁSOK

1. Kérjük, hogy a szentmisén történő áldozáskor, aki kijön, de nem áldozik, jelezze ezt egyértelműen a szája elé tett mutató ujjával! A kézbe áldozás menete: bal tenyerünket előre tartjuk, a jobb kezünkkel alátámasztjuk, így mintegy trónust formázva, s miután megkaptuk az Oltáriszentséget, megfogjuk, és ott helyben magunkhoz vesszük. (a hirdető be is mutathatja)
  2. Gyermekliturgia szolgálathoz szívesen fogadunk pedagógus és/vagy a gyermekekkel szívesen foglalkozó önkénteseket!
  3. A képviselőtestület mandátuma lejárt, új testületet kell választanunk. A jelölteket megismerhetitek a kihelyezett plakátokról, szavazni jövő vasárnap fogunk.
  4. Arra buzdítunk minden katolikust, hogy a népszámlálás alkalmával vallja meg a római katolikus valláshoz tartozását! A plébánia két héten keresztül népszámlálási pontként fog működni, ezt azt jelenti, hogy aki online szeretné kitölteni az ívet, de ehhez segítségre van szüksége, hétköznap 9 és 14 óra között segítünk neki. A postán kapott kódot mindenki hozza magával!
  5. Nagyméretű (43-46-os), jó állapotú férfi cipőket gyűjt a Máltai Szeretetszolgálat hajléktalanok számára.