A hét ünnepei, szentjei:

Szerdán: Páli Szent Vince áldozópap
Pénteken: Szent Mihály, Szent Gábor és Szent Rafael főangyalok – Ü
Szombaton: Szent Jeromos áldozópap és egyháztanító

Szeretettel köszöntjük azokat, akiknek a héten lesz névnapja, születésnapja vagy házassági évfordulója. A jó Isten áldása legyen életeteken!

 

PROGRAMOK A PLÉBÁNIÁN

 

 1. Kedden délelőtt 9 órától baba-mama klub lesz.
 2. Kedden este fél 6-tól gerinctorna az Ifi-klubban.
 3. Szerdán este 6 órakor felnőtt katekézisre várunk minden érdeklődőt.
 4. Csütörtökön egész napos szentségimádást tartunk a kápolnában a szokott rend szerint.

FELHÍVÁS

 1. Az új tanévben a következő csoportok indulnak:
  Alsós hittan – keddenként 16:30-17:45-ig.
  Elsőáldozós hittan – szerdánként 16:30-17:45-ig.
  Ifjúsági hittan – csütörtökönként: Kis ifi: 16:30-18:00 óráig, Nagy ifi: 18:00 órától
  Ministráns közösség – péntekenként 17:00-18:15-ig.
  Ebben a tanévben is tartunk gyermekliturgiát a 10 órás szentmisék alatt.
 2. Jövő vasárnap (október 1.) ministránsavatás lesz délelőtt a 10 órás szentmisében.
 3. Robi atya szeretettel várja a katekumen csoportba azon felnőttek jelentkezését, akik elmaradtak a beavató szentségek (keresztség, bérmálás, eucharisztia) vételétől, és szeretnék pótolni azt. A jelentkezőket várjuk az első alkalomra szeptember 26-án, kedden 18:30-ra.
 4. Újra indul a felnőtt katekézis szerdánként 18 órakor. Szeretettel várjuk azokat, akik szeretnének elmélyedni a katolikus tanításban, hitünk alapigazságaiban, és szívesen beszélgetnének ezen témákról.
 5. Szeptember 29-én, pénteken este 7 órakor szentmisét mutat be a Nagytemplomban Böjte Csaba ferences szerzetes. Mindenkit szeretettel hívnak.
 6. Október 7-én, szombaton Élő rózsafüzér lesz városunkért. A gyalogos zarándoklat két helyről, a Mária Kápolnától és a Szent Ferenc Kápolnától indul a reggel 8 órakor kezdődő szentmise után. Szeretettel várnak mindenkit!
 7. A Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegyei Karitász képzést szervez Kecskeméten, a Szentcsalád Plébánián 2023. október 14-én, szombaton. Szeretettel várjuk azokat, akik szívesen segítenék a Szentcsalád Plébánia Karitász csoportjának munkáját. Felmerülő kérdés esetén keressétek Golovics Mónikát!