kedden: Szent Miklós püspök
szerdán: Szent Ambrus püspök és egyháztanító
csütörtökön: a Boldogságos Szűz Mária szeplőtelen fogantatása
vasárnap: Advent III. vasárnapja

Szeretettel köszöntjük azokat, akiknek a héten lesz névnapja, születésnapja vagy házassági évfordulója. A jó Isten áldása legyen életeteken!

RENDSZERES PROGRAMOK A PLÉBÁNIÁN

1. Kedden délelőtt 8:30-tól baba-mama klub.
  2. A Gerinctorna pénteken 16:30-tól lesz megtartva.
  3. A lelkigyakorlat miatt ezen a héten nem lesz filmklub!

ALKALMI PROGRAMOK

1. 5-én, hétfőn egész napos szentségimádás lesz a kápolnában.
  2. Idei adventi lelkigyakorlatunkat december 6-7-8-án az esti 6 órai szentmisékben tartjuk, melyet Pecsmán Viktor soltvadkerti atya vezet. Kérjük, használjátok ki ezt a lehetőséget, jöjjünk el, hallgassuk szavait, ez is segít bennünket megérkezni Karácsony ünnepére! Negyed 6-tól gyónási lehetőség is lesz mindhárom napon. Ezeken a napokon nem lesz rorate. Egyben kérünk mindenkit, hogy ne halasszuk adventi szentgyónásunkat az utolsó pillanatokra, az atyák rendelkezésre állnak, amikor csak lehet, keressétek őket bizalommal!
  3. A Nyolc Boldogság Közösség tart adventi imaestet a plébánián december 10-én, szombaton 18:00 órától.
  4. December 11-én, jövő vasárnap a 10:00 órai szentmise végén ellátogat hozzánk a Mikulás a Szent Erzsébet Alapítvány jóvoltából.
  5. December 18-án az esti szentmise végén a Kecskeméti Szimfonikus Zenekar Rézfúvós Együttese ad egy rövid koncertet “Adventi Lélekmelengető” címmel.

FELHÍVÁS

1. Köszönjük mindazoknak, akik már befizették idei egyházközségi hozzájárulásukat! Kérjük, aki ezt még nem tette meg, lehetőleg december 20-ig rendezze, akár átutalással, akár személyesen az irodában!
  2. Tartós élelmiszer gyűjtést szervez a Katolikus Karitász. A felajánlott adományokat az előtérben elhelyezett asztalra várják.

2022. november 27. – Heti hirdetések

szerdán: Szent András apostol
szombaton: Xavéri Szent Ferenc áldozópap
vasárnap: Advent II. vasárnapja

RENDSZERES PROGRAMOK A PLÉBÁNIÁN

1. Kedden délelőtt fél kilenctől baba-mama klub.
  2. Kedden 18:15-től gerinctorna az Ifi-klubban.
  3. Szerdán nyugdíjas klub 9:30-tól.
  4. Csütörtökön 18:00 órakor Filmklub lesz a tanácsteremben.

ALKALMI PROGRAMOK

1. November 30-án, 18:00 órától szerdán a Nyolc Boldogság Közösség énekelt „közösségi” vesperásra hívja az érdeklődőket a kápolnába.
  2. Szintén a Nyolc Boldogság Közösség tart adventi imaestet a plébánián december 10-én, szombaton 18:00 órától.
  3. December 11-én, vasárnap a 10:00 órai szentmise végén ellátogat hozzánk a Mikulás a Szent Erzsébet Alapítvány jóvoltából.

FELHÍVÁS

1. Leendő 1. osztályos gyerekek szülei számára tart nyílt órákat a Petőfi Sándor Katolikus Általános Iskola és Óvoda november 30-án és december 1-jén, melyekre szeretettel hívják és várják az érdeklődő szülőket! Részletek az iskola honlapján: www.pski.hu !
  2. A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Kecskeméti szervezete férfi téli pulóvereket, sálakat, kesztyűket és sapkákat gyűjt a rászorulók számára. A ruhaneműket a Hoffmann János utcában a máltai házban lehet leadni, hétfőn, kedden, és pénteken délelőtt, csütörtökön délután. Telefon:70/797-85-61

2022. november 20. – Heti hirdetések

hétfőn: A Boldogságos Szűz Mária bemutatása a templomban
kedden: Szent Cecília szűz és vértanú
csütörtökön: Dung-Lac Szent András áldozópap és társai, vietnámi vértanúk
vasárnap: Advent I. vasárnapja

RENDSZERES PROGRAMOK A PLÉBÁNIÁN

1. Kedden délelőtt fél kilenctől baba-mama klub.
  2. Kedden 18:15-től gerinctorna az Ifi-klubban.
  3. Csütörtökön 18:00 órakor Filmklub lesz a tanácsteremben.

ALKALMI PROGRAMOK

1. November 25-én, pénteken 16.30-tól adventi koszorúkészítés lesz a plébánián (a gyermekeket szüleikkel együtt várjuk). Anyagár 2500 Ft/koszorú. Jelentkezni email-ben lehet a szentcsalad.hittan@gmail.com címen a létszám és az elkészíteni kívánt koszorúk számának megjelölésével! Jelentkezési határidő november 22. kedd.
  2. Irgalom Forrása közbenjáró imaszolgálat lesz november 27-én, jövő vasárnap délután fél 4-től a Kecskeméti Nagytemplomban. Dicsőítés, tanítás, majd közbenjárás testi- és lelki gyógyulásért az Oltáriszentség előtt.

FELHÍVÁS

1. A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Kecskeméti szervezete férfi téli pulóvereket, sálakat, kesztyűket és sapkákat gyűjt a rászorulók számára. A ruhaneműket a Hoffmann János utcában a máltai házban lehet leadni, hétfőn, kedden, és pénteken délelőtt, csütörtökön délután. Telefon: +36-70/797-85-61